Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Noc Sów 2018

Noc Sów 2018

Nadleśnictwo Kościan oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie zapraszają na Noc Sów – ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.

Marcowe noce to najbardziej aktywny okres w roku dla większości polskich sów, to właśnie wtedy  rozpoczyna się ich okres godowy. Dzięki ciągłym pohukiwaniom możemy łatwo rozpoznać sowy i je zlokalizować oraz … poczuć się jak w horrorze.

24 marca 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Tomaszewskiego w Kościanie odbędzie się Noc Sów. Wydarzenie edukacyjne zostało podzielone na dwie części:

I część (otwarta):

Uczestnikami pierwszej otwartej części może być każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody.

Na dobry początek, najmłodszych odbiorców zapraszamy na warsztaty plastyczne, po których odbędzie się oficjalne otwarcie wydarzenia połączone z ceremonią wręczenia nagród dla zwycięzców i laureatów konkursu plastycznego zorganizowanego przez Nadleśnictwo Kościan pt.„Sowy Polski”.

Kolejne punkty programu, na które składają się prezentacje multimedialne (wykłady) oraz projekcja filmu, przybliżą nam poszczególne gatunki sów i ich biologie, poznamy metody badań i ochrony sów oraz jak postrzegane były sowy w różnych kulturach, odkryjemy tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru...

W czasie trwania wydarzenia uczestnicy będą mogli pooglądać zwycięskie i wyróżnione prace konkursowe oraz podziwiać wystawę ptasich piór Kingi Jakubowskiej (możliwa rozmowa z artystką).

II część (zamknięta):

Zamknięta część Nocy Sów to nocny spacer po Parku Miejskim im. Kajetana Morawskiego w Kościanie, na który prowadzone są zapisy pod numerem telefonu 65 511 55 93 od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00, drogą elektroniczną e-mail: magdalena.marchelek@poznan.lasy.gov.pl (należy podać imię, nazwisko, ilość osób, ilość dzieci, wiek dzieci) lub za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://noc-sow.jestemnaptak.pl. 

Uczestnikami mogą być wyłącznie:

- osoby pełnoletnie*, które prześlą lub dostarczą podpisane oświadczenie nr 1,

- rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat*, które prześlą lub dostarczą wypełnione i podpisane oświadczenie nr 2,

- młodzież w wieku od 13 do 17 lat, które prześlą lub dostarczą podpisane przez opiekunów prawnych oświadczenie nr 3.

Uwaga: ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Spacer będzie miał charakter edukacyjny; jego celem będzie zapoznanie uczestników z metodami wabienia sów i sprawdzenie czy w parku miejskim w Kościanie mieszkają nocne łowczynie. Zbiórka o godzinie 20.00 przed budynkiem biblioteki miejskiej. Na zgłoszenia czekamy do 21.03.2018 r.

Uprzejmie informujemy, że lista na nocny spacer jest już zamknięta.

 

Serdecznie zapraszamy na Noc Sów! Udział jest nieodpłatny!

 

 

 

 

 

 

 

*Możliwość wypełnienia oświadczenia podczas zbiórki