Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Ciepło prosto z drewna

Ciepło prosto z drewna

Drewno jest jednym z najpopularniejszych paliw na świecie, jego właściwości energetyczne wykorzystywali już pierwsi ludzie. Jak należy palić drewnem by było ciepło i przyjemnie?

Drewno ma wiele zastosowań a do jednego z nich należy z całą pewnością ogrzewanie naszych domostw. Jako, że surowiec ten zaliczamy do tzw. odnawialnych źródeł energii; wykorzystanie drewna nie wiąże się z długotrwałym jego brakiem, ze względu na stosunkowo krótki okres odnawiania lasów. 

Na rynku pojawiają się różnego rodzaju zamienniki drewna, niektórzy ogrzewają domy gazem, inni korzystają z energii słonecznej. Nadal jednak surowiec energetyczny prosto z lasu ma swoich fanów, którzy cenią jego przyjemne ciepło i czerpią radość z przygotowywania się do sezonu zimowego, "bawiąc się w drwala". Większość osób wie, że drewno przeznaczone na spalenie czyli drewno opałowe tzw. opał, powinno być suche oraz składowane w miejscu przewiewnym i zabepieczone przed deszczem. Inne cenne uwagi i wskazówki dotyczące poprawnego palenia tym niezwykłym surowcem przedstawia poniższa infografika oraz film z serii "Oblicza Lasów".