Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Zimowe ferie w lesie

Zimowe ferie w lesie

Dzieci oraz młodzież korzystające z oferty Biblioteki w Lipnie, spędziły jeden dzień ferii zimowych w lesie na terenie Leśnictwa Błotkowo.

Dnia 3.02.2017 r. zostały przeprowadzone zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej w Błotkowie, w których wzięły udział dzieci oraz młodzież w wieku od 8-13 lat, korzystająca z oferty przygotowanej z okazji ferii zimowych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipnie.

Wycieczka po lesie rozpoczęła się od przedstawienia planu zajęć oraz zasad jakich należy przestrzegać w lesie. Podczas poszczególnych leśnych przystanków uczestnicy dowiedzieli się jak zwierzęta przygotowują się do zimy oraz jak możemy pomagać im ją przetrwać. Przypomnieliśmy sobie jaka jest różnica między sarną a jeleniem oraz wyjaśniliśmy na czym polega praca leśnika. Szczególna uwaga została zwrócona na brak ulistnienia, co ułatwia obserwowanie zwierząt, w tym głównie ptaków.

Po powrocie z lasu i uprzejmości Koła Łowieckiego nr 4 Gwizd Leszno, uczestnicy mogli ogrzać się w szałasie przy ognisku oraz zjeść kiełbasę. Taka dawka energii pozwoliła ponownie wyjść na świeże powietrze i nauczyć się rozpoznawać tropy leśnych zwierząt na śniegu. Spotkanie skończyło się bitwą na śnieżki oraz lepieniem leśnych mieszkańców ze śniegu.

 

Tekst Magdalena Marchelek

 

 

Foto Krystyna Makałowska

 

Foto Magdalena Marchelek