Asset Publisher Asset Publisher

Back

Akcja "Bezpieczne wakacje"

Akcja "Bezpieczne wakacje"

Nadleśnictwo Kościan serdecznie zaprasza wszystkie instytucje oświatowo-wychowawcze do wzięcia udziału w akcji „Bezpieczne wakacje”.

Wakacje to czas odpoczynku, również na terenach leśnych. Ważna jest zatem znajomość prawidłowego przygotowania do leśnej wycieczki oraz zasad panujących w lesie. Od 15 maja 2017 r. do 31 sierpnia 2017r. przeprowadzane są zajęcia edukacyjne w dwóch formach: prelekcji w instytucjach oświatowo-wychowawczych i lekcji terenowych na Szkółce Leśnej w Racocie. Tematy realizowane podczas spotkań to: "Zasady bezpiecznego zachowania w lesie" oraz "Bezpieczna wyprawa do lasu". Pogadanki dotyczą nie tylko tradycyjnych zagadnień związanych z zakazami w lesie czy zagrożeniem pożarowym ale również biologią i ochroną przed kleszczami czy żmijami zygzakowatymi.

Zachęcamy również przedszkola pełniące wakacyjne dyżury oraz jednostki organizujące letnie półkolonie do skorzystania z oferty.

Zapytania dotyczące akcji oraz ustalenie terminu przeprowadzenia zajęć proszę kierować pod numerem telefonu 600-939-363 lub 65-511-55-93.

 

Tekst Magdalena Marchelek

Foto Matylda Weiske-Beszterda