Asset Publisher Asset Publisher

Back

Ptaki ozdobą piór

Ptaki ozdobą piór

Noc Sów zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią fantastyczne warsztaty malowania na ptasich piórach, które poprowadzi Kinga Jakubowska. Kim jest artystka i jakie atrakcje przygotowała dla uczestników?

24 marca 2018 r. w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie odbędzie się Noc Sów - ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne Stowarzyszenia „Ptaki Polskie”, którego organizatorem jest Nadleśnictwo Kościan. Jednym z punktów programu są warsztaty plastyczne skierowane dla dzieci i młodzieży prowadzone przez zaproszoną artystkę oraz wystawa ptasich piór. Starsi i pewni swoich umiejętności uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w malowaniu ptaków na gęsich piórach farbami akrylowymi, natomiast dla najmłodszych przygotowano kolorowanki ze sklejki.

Zapraszamy na warsztaty plastyczne w godzinach 15:00-18:00 do "podziemi" Miejskiej Biblioteki Publicznej  wszystkich tych, którzy chcą poznać "pierzastą" stronę sztuki.

 

Kinga Jakubowska jest absolwentką Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze (studia I stopnia) oraz studiów magisterskich  na kierunku Biologia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła również studia II stopnia na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - kierunek Leśnictwo.

Swoją pasję malowania na ptasich piórach odkryła w 2012 r. podczas przygotowań do Festiwalu Nauki organizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski. Maluje głównie sylwetki naszych rodzimych gatunków ptaków, ale nie tylko. Jako płótno służą jej przede wszystkim pióra gęsie. Prace autorki są prezentowane na licznych festiwalach, wystawach i imprezach związanych z ornitologią.