Asset Publisher Asset Publisher

Back

Wiosenny Bieg Przełajowy

Wiosenny Bieg Przełajowy

Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów uczestniczyli w Wiosennych Biegach Przełajowych, które odbywają się co roku na stadionie hippicznym w Racocie.

Dnia 8.04.2017r. na hipodromie w Racocie odbyły się biegi przełajowe, zorganizowane przez SKS Jantar oraz szkołę podstawową i gimnazjum w Racocie.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem zaproszonych gości oraz wszystkich osób zgromadzonych. Wydarzenie było częścią inauguracji Dni Olimpijczyka, więc zgodnie z tradycją zawieszono flagę olimpijską, flagę SKS Jantar w Racocie oraz rozpalono znicz olimpijski. Kolejnym punktem programu były już zawody, na które czekali z niecierpliwością młodzi biegacze. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy zgodnie z rocznikami i płcią. Najkrótsza trasa wynosiła 500m, a najdłuższa 1500 m.

Pracownicy Nadleśnictwa Kościan, również wzięli udział w uroczystościach, jednak nie jako zawodnicy a jako edukatorzy. Namiot Nadleśnictwa oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego (ZPKKWW) cieszył się zainteresowaniem głównie wśród dzieci i młodzieży, jednak osoby dorosłe również brały udział w przygotowanych konkursach. Po ostatnim biegu na 800m, w którym mogli wziąć udział wszyscy uczniowie i zaproszeni goście, rozlosowano nagrody główne czyli 3 rowery oraz nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Kościan. Znalazły się wśród nich nie tylko pozycje książkowe o tematyce przyrodniczej, ale również drzewka, które zwycięzcy obiecali otoczyć należytą opieką.

 

Tekst Magdalena Marchelek

 

 

Foto Karina Jankowska

Foto Patrycja Jurga