Asset Publisher Asset Publisher

Sprzedaż drewna w Nadleśnictwie Kościan

Sprzedaż detaliczna drewna odbywa się w leśnictwach we wszystkie dni tygodnia będącymi dniami roboczymi.

W uzasadnionych przypadkach sprzedaż detaliczna drewna odbywa się w biurze nadleśnictwa od poniedziałku do piątku.

 

Odbiór zakupionego drewna odbywa się we wtorki oraz piątki będącymi  dniami roboczymi w godzinach od 7 do 15-tej.

Odbiór drewna w innym terminie po uzyskaniu zgody Nadleśniczego.

 

Istnieje możliwość wykupienia również  tzw. papierówki  (tzw.  S2a) w celach opałowych – w porównaniu z drewnem opałowym (S4) w drewnie takim występuje mniej zgnilizny oraz krzywizn. Takie drewno od S4 różni się ceną.

W cenniku  detalicznym – wyróżniamy następujące rodzaje cen:

•  drewno pozyskane kosztem Nadleśnictwa (PKS) czyli ułożone w stosy oznaczone numerem (czerwoną płytką).

•  drewno pozyskane kosztem nabywcy (samowyrobem - PBK)  – kupujący w porozumieniu z miejscowym leśniczym sam wyrabia  drobnicę (o grubości do 7cm w korze) lub grubiznę (o grubości powyżej 7cm w korze).

 

Tekst Hubert Marciniak


Sprzedaż sadzonek w Nadleśnictwie Kościan

W sprawie sprzedaży sadzonek proszę kontaktować się z leśniczym szkółkarzem Mirosławem Koronowskim pod numerem telefonu 65 513 02 33; kom. 883 302 686.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Wręczenie nagród

Wręczenie nagród

W siedzibie Nadleśnictwa Kościan 20 października 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla autorów zwycięskich oraz wyróżnionych prac.

Nadleśnictwo Kościan informuje, że konkurs „Spektakl jesiennych barw” został rozstrzygnięty. Konkurs adresowany był do dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenu administrowanego przez Nadleśnictwo Kościan.

Komisja konkursowa miała do ocenienia aż 1002 prace z prawie 50 szkół, przedszkoli i innych placówek związanych z edukacją. Wszystkie prace były małymi arcydziełami sztuki i odzwierciedlały temat przewodni konkursu. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców oraz osoby wyróżnione.

 

Kategoria I (Przedszkole):

 

I miejsce – Mateusz Matysiak, Przedszkole Mochy

II miejsce – Matylda Gertych, Przedszkole Kaszczor

III miejsce – Anastazja Piechota, Przedszkole Łubnica

 

Wyróżnienie– Lena Kazubowska, Przedszkole Bonikowo

Wyróżnienie – Filip Sobierajewicz, Przedszkole Bonikowo

Wyróżnienie – Nadia Ratajczak, Przedszkole Bonikowo

Wyróżnienie – Julia Strugarek, Przedszkole Bucz

Wyróżnienie– Magdalena Woźniak, Przedszkole Wilkowice

Wyróżnienie – Piotr Kasperek, Przedszkole Bonikowo

Wyróżnienie – Zofia Browarczyk, Przedszkole Racot

Wyróżnienie – Dawid Kudłaszyk, Przedszkole Bucz

Wyróżnienie– Alicja Rzyska, Ognisko platyczne „Mały pędzel” Kaszczor

Wyróżnienie – Alicja Jon, Przedszkole Łubnica

Wyróżnienie – Nicola Nowak, Przedszkole nr 1 Kościan

Wyróżnienie – Wiktoria Kruk, Przedszkole Kaszczor

 

Kategoria II (Szkoła Podstawowa klasy 1-3) :

 

I miejsce – Kamil Andrzejczak, SP Bonikowo

II miejsce – Dacjusz Matyja, SP Bonikowo

III miejsce – Kacper Zając, SP Racot

 

Wyróżnienie – Maja Sztucka, SP nr 1 Kościan

Wyróżnienie – Iga Kozłowska, SP Czacz

Wyróżnienie – Wiktoria Olejniczak, SP Racot

Wyróżnienie – Pola Nowicka-Szymańska, SP nr 2 Kościan

Wyróżnienie – Martyna Szymańska, SP Racot

Wyróżnienie – Roksana Szymańska, SP Racot

Wyróżnienie – Małgorzata Leonarczyk, ZS Krzywiń

Wyróżnienie – Zofia Roszkiewicz, ZS Krzywiń

Wyróżnienie – Jakub Bajsert, SP Bonikowo

Wyróżnienie – Tymoteusz Staszewski, SP Bonikowo

Wyróżnienie – Joanna Przymuszała, SP Kaszczor

Wyróżnienie – Anna Bierazo, SP Bonikowo

Wyróżnienie – Adam Wurst, SP Racot

Wyróżnienie – Kacper Kinal, SP nr 1 Kościan

Wyróżnienie – Jakub Buraszewski, ZS Krzywiń

 

Kategoria III (Szkoła Podstawowa klasy 4-6):

 

I miejsce – Mikołaj Nowicki-Szymański, SP nr 2 Kościan

II miejsce – Kacper Rzyski, SP Kaszczor

III miejsce – Magdalena Olejnik, SP Kokorzyn

 

Wyróżnienie – Maksymilian Nowak, SP Kaszczor

Wyróżnienie – Jagoda Jendraszyk, SP Bucz

Wyróżnienie – Wiktoria Stachowiak, SP Śmigiel

Wyróżnienie – Weronika Mikołajczak, SP Śmigiel

Wyróżnienie – Gabriela Stachowska, SP Śmigiel

Wyróżnienie – Kornelia Gorczyńska, KOK

Wyróżnienie – Aleksandra Kruszkowska, Ognisko Plastyczne Kaszczor

Wyróżnienie – Natalia Jankowiak, SP Kokorzyn

Wyróżnienie – Amelia Golińska, SP Bucz

Wyróżnienie – Maksymilian Danielewicz, SP Kokorzyn

Wyróżnienie – Maria Kmieciak, SP Radomierz

 

Kategoria IV (Szkoła Podstawowa klasa 7 oraz Gimnazjum) :

 

I miejsce – Gabriela Balcer, SP Śmigiel

II miejsce – Joanna Hałasowska, SP w Racocie

III miejsce – Jagoda Ciesielska, SP Kaszczor

 

Wyróżnienie – Amelia Daktera, SP Wielichowo

Wyróżnienie – Roksana Kaźmierczak, SP w Mochach

Wyróżnienie – Wiktoria Szczerbal, SP Śmigiel

Wyróżnienie – Oliwia Małczak, SP Kaszczor

Wyróżnienie – Marta Głowacka, SP w Starych Oborzyskach

Wyróżnienie – Alicja Michalak, SP nr 1 w Kościanie

Wyróżnienie – Zuzanna Nowak, SP Wielichowo

 

Kategoria V (Szkoła średnia):

 

I miejsce – Małgorzata Marciniak, ZSP Nietążkowo

II miejsce – Natalia Kolasińska, ZSP im. F.Ratajczaka w Kościanie

III miejsce – Klaudia Krupka, ZSP im. F.Ratajczaka w Kościanie

 

Wyróżnienie – Patrycja Wojtkowiak, ZSP Nietążkowo

 

Kategoria VI (osoby dorosłe):

 

I miejsce – Jolanta Kępska, Barchlin

II miejsce – Celestyna Bartkowiak , Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie

III miejsce – Katarzyna Nędzewicz, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie

 

Kategoria VII (centrum kultury, ośrodek pomocy społecznej itp.) została zlikwidowana przez komisję konkursową ze względu na niewielką ilość prac nadesłanych w stosunku do ogółu. Prace zostały przydzielone do pozostałych kategorii zgodnie z wiekiem autorów.

 

Komisja postanowiła utworzyć kategorie rodzinną, dla przedszkolaków, którzy wykonali pracę z rodzicami.

 

Kategoria VII (prace rodzinne):

 

I miejsce – Maja Jankowiak, Przedszkole Bonikowo

II miejsce – Daniel Gałan, Przedszkole Bucz

III miejsce – Liwia Rolla, Przedszkole Kaszczor

 

Wyróżnienie – Lena Skrzypek, SP nr 4 w Kościan, oddział przedszkolny

Wyróżnienie – Maja Wojtkowiak, Przedszkole Czacz

Wyróżnienie– Mikołaj Sałapatek, Przedszkole Racot

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Nadleśnictwa Kościan 20 października 2017 r. o godzinie 12:00. Wydarzenie rozpoczęło się oficjalnym powitaniem zgromadzonych gości, w tym Pani Kariny Jankowskiej z Gazety Kościańskiej. Następnym punktem programu było wręczenie nagród ufundowanych przez organizatora.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom jak również opiekunom a zwycięzcom i osobom wyróżnionym serdecznie GRATULUJEMY!!!

 

Foto Wojciech Błoch