Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Turniej charytatywny Bubble Football

Turniej charytatywny Bubble Football

Nadleśnictwo Kościan reprezentowane przez uczniów klas mundurowych z ZSP z Nietążkowa wzięlo udział w turnieju Bubble Football, imprezie charytatywnej organizowanej dla 7 –letniego Filipa.

Dnia 11 czerwca 2017 r. na stadionie Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego (LUKS) w Starym Bojanowie rozegrano Charytatywny Turniej Bubble Football, zorganizowany przez Radę Sołecką wsi Stare Bojanowo, wraz z Zarządem OSP oraz LUKS w Starym Bojanowie.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11 przywitaniem członków 8 drużyn oraz przedstawieniem reguł/zasad gry. Całość imprezy dopełniał festyn rodzinny rozpoczynający się o godzinie 14, którego najważniejszym punktem była loteria fantowa, na którą nagrody przekazały regionalne urzędy i firmy, w tym Nadleśnictwo Kościan. Każdy los wygrywał i brał udział w dodatkowym losowaniu. Pieniądze zebrane podczas imprezy przeznaczone zostały na leczenie 7-letniego Filipa chorego na białaczkę. Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony przybyłych osób. Losy rozeszły się w godzinę. W czasie rozgrywek dla uczestników na stadionie czekały stoiska gastronomiczne oraz wiele atrakcji jak dmuchane zamki, strzelanie z wiatrówki, jazdy wozem strażackim, pokazy artystyczne uczniów ze Szkoły w Starym Bojanowie itp. Najwięcej emocji zdecydowanie wywołał deszcz cukierków, czyli słodycze zrzucane z samolotu wprost na boisko. Stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Kościan również cieszyło się sporym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci ale również osób dorosłych. Turniej w dmuchanych kulach zakończył się wręczeniem pucharu dla zwycięzców a dla wszystkich drużyn dyplomów. Reprezentująca Nadleśnictwo drużyna uczniów z ZSP z Nietążkowa zajęła III miejsce.

Impreza zakończyła się zabawą taneczną trwającą do późnych godzin wieczornych.

 

Tekst Magdalena Marchelek

 

Foto Paula Białożyt

Foto Ewa Marchelek

Foto Katarzyna Siejek

Foto Krzysztof Szafranek

Foto Magdalena Marchelek