Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Wspólne ćwiczenia „Las 2017”

Wspólne ćwiczenia „Las 2017”

W dniu 14 lipca 2017 r. w Gospodarstwie Szkółkarskim w Racocie, miało miejsce podsumowanie akcji dotyczącej gaszenia pożaru lasu, który powstał w Leśnictwie Racot w maju br. z jednoczesnym przeprowadzeniem ćwiczeń pod kryptonimem „Las 2017”.

Podczas spotkania przedstawicieli Nadleśnictwa Kościan wraz z kadrą dowódczo-sztabową Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie zwrócono uwagę na współpracę pomiędzy strażakami a leśnikami.

Strażacy oczywiście gaszą pożar lasu na miejscu, jednak niewiele osób wie, że również pracownicy Lasów Państwowych biorą udział w takiej akcji. Jako osoby pracujące w lesie, bardzo dobrze znają teren, co niewątpliwie przydaje się w czasie zagrożenia. Zawsze są obecni na powierzchni zajętej przez ogień. Pełnią również dyżury w punktach alarmowo-dyspozycyjnych (PAD), gdzie za pomocą radiowęzła łączą się z dostrzegalniami pożarowymi i wzywają samoloty gaśnicze jeśli wystąpi taka potrzeba. Po pożarze natomiast pilnują strawionej przez płomienie powierzchni i sprawdzają czy ogień się nie odrodził.

Niniejsze spotkanie i ćwiczenia to kolejne przedsięwzięcie służące zacieśnianiu współpracy i przygotowaniu się do prowadzenia wspólnych akcji ratowniczych.

 

Więcej informacji na stronie KP PSP w Kościanie.

 

Foto: archiwum KP PSP w Kościanie